У Володимирецькому районі через несправну піч горів будинок

8 червня о 03 год. 35 хв. за номером 101 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу в приватному житловому будинку в с.Липне, Володимирецького району.

За вказаною адресою було негайно направлено черговий караул рятувальників 11-ої державної пожежно-рятувальної частини смт. Володимирець. Враховуючи відстань до місця виклику, а це близько 11 км., а також стан доріг, рятувальники прибули до місця події за 17 хвилин. На щастя до того часу місцеві жителі змогли запобігти поширенню пожежі на значну площу та найголовніше на горище житлового будинку. Рятувальники ж в свою чергу, по прибуттю, провівши бойове розгортання, подали на гасіння водяний ствол. Розібравши несправну піч та частину стіни вони загасили осередки тління та остаточно ліквідували пожежу.

Як з’ясувалося згодом, пожежу виявив сусід, який в цей час вийшов на подвір’я та побачив вогонь у стіні будинку по-сусідству. Власниця в цей час спала і не підозрювала про небезпеку. Він, негайно розбудивши її, став кликати на допомогу інших сусідів. Горіння поширювалося по стіні від печі вгору та могло перекинутися на горище. Спільними силами вони стали гасити пожежу підручними засобами. Проте в самій стіні все одно відбувалося тління, адже будинок був дерев’яний та збудований ще кілька десятиліть тому. Остаточно ж ліквідувати пожежу вдалося лише після часткового розбору конструкції стіни та проливки її водою.

Слід зазначити, що значних збитків вдалося уникнути, зокрема й завдяки тому, що пожежу вчасно було виявлено та вжито заходів щодо її ліквідації на початковій стадії.

Внаслідок пожежі було знищено піч, пошкоджено стіну житлового будинку та речі домашнього вжитку.

Ймовірною причиною загоряння могла стати несправна піч, яку напередодні топили. В ній через тривалий період експлуатації та відсутності капітального ремонту утворилися тріщини та нещільності в цегляній кладці, що й могло стати причиною загоряння стіни.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, щоб у вашому господарстві не сталося біди, а «червоний півень» не почав робити свою «чорну справу» – суворо дотримуйтесь правил пожежної безпеки та ще змалку привчайте до цього своїх дітей.

В тому ж разі коли пожежа виникла, не гаючи часу, відразу телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець