Рівненський сміттєпереробний завод, нарешті, запрацює

22 вересня Верховна Рада України прийняла закон «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Отож, з’явилася надія, що, нарешті, запрацює рівненський завод із переробки побутових відходів, заявив депутат Рівненської міської ради і координатор будівництва заводу Святослав Євтушенко, про це пише сайт РІВНЕ-ROWNE з посиланням на PRESS-ЦЕНТР.

Рівненський сміттєпереробний завод будували три роки. Тоді було інше законодавство і перешкод у його роботі не виникало, тож влітку 2013-го завод почав працювати . Проте недовго – через півроку його закрили, бо зімни у законодавстві, прийняті 2012 року, які не позволяли встановити чіткі тарифи на переробку відходів, поставили його роботу під загрозу. Сміття з Рівного та району знову почали звозити на полігон, а 7 млн євро, витрачених на будівництво підприємства, виходить, були викинуті на вітер.

Майже три роки чиновники та місцеві депутати домагалися змін у законодавстві і ось, врешті, питання вдалося вирішити.

– Новим законом передбачається, що діяльність із захоронення та перероблення побутових відходів стає ліцензійною, – зазначає Святослав Євтушенко. – Тому вітаю всіх, хто доклав зусиль для того, щоб питання вирішення законодавчого казусу щодо роботи сміттєпереробних підприємств владналося, і рівнян, які підписали петицію до керівництва країни на підтримку запуску заводу.

А також депутат додає, що нині питання переробки відходів не залежить від місцевої влади та міського голови, тому політичні моменти не впливатимуть на роботу такого підприємства.